KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7994737
nr 799 4737
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), Stilleben, signerad, motivets mått: 41x25
Kondition: Proviniens fam Jon-And
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 17 december 2012
800 kr
1.000 kr
1.200 kr
1.400 kr
1.600 kr
1.800 kr
- Klassiska
Agnes Cleve
Läs mer om Agnes Cleve